Mathematics
Randomtest20
2017-08-16 12:37:45
Can someone help me with this? What is the price per inch for the extra large tub? The Volume of the tub is 785 units cubed and the price of the tub is $9.99
ANSWERS
CarmellaGelber
2017-08-16 16:28:28

[latex]f egin{array}{ccllll} in^3&$\ extendash extendash extendash extendash extendash extendash& extendash extendash extendash extendash extendash extendash\ 785&9.99\ 1&x end{array}implies cfrac{785}{1}=cfrac{9.99}{x}[/latex] solve for "x"

ADD ANSWER