Mathematics
jaicariboone
2017-08-16 02:38:30
Debra is saving money to buy a game. So far she has saved $12, which is one-fourth of the total cost of the game. How much does the game cost?
ANSWERS
luke5sauce
2017-08-16 04:12:54

$48 because you multiply 12 times 4

RedFlame
2017-08-16 04:14:09

4 times 12, which equals $48.

ADD ANSWER