Mathematics
ClaireeeBearrr
2020-04-26 16:17:00
if 3 apples cost $1.25 what is the cost of 7 apples?
ANSWERS
pbs
2020-04-26 18:37:35

Approx. $2.92  the exact number is 2.91666666......, but money ALWAYS rounds up, giving you 2.92. Hope this helped!

fayeabcd
2020-04-26 18:38:50

7 apples cost $16.80 

ADD ANSWER