Mathematics
ClarineThake
2020-04-17 00:25:00
what is the unit rate of 3 dozen apples for $4.50
ANSWERS
stefymarya95
2020-04-17 03:22:06

4.50/3=1.50/1 hope this helped 

ksuttle1
2020-04-17 03:23:21

For 3 dozen, it is = 4.50 So, for 1 dozen = 4.50/3 = 1.50 So, unit rate would be $1.50 Hope this helps!

ADD ANSWER